KURUMSAL
HAKKIMIZDA

1989 yılında Van'ın Erciş ilçesinden Mersin'e göç eden ailemiz kağıt sektörünün o zamanki ünlü simalarından amcamız merhum Salih Yiğit' in katkılarıyla aynı yıl Mersin'de "Emre Kağıtçılık" adında küçük çaplı bir işletmede faaliyete başlamıştır.

90'lı yıllarda doğudan batıya özellikle metropol kentlere büyük bir göç dalgası başlamıştır. Geldikleri yerlerde genellikle tarım ve hayvancılıkla uğraşan bu kesim göçle birlikte metropollerde bu sektörle tanışmış. Toplayıcı,hurdacı,nakliyeci,işçi olarak sektörün değişik kollarında çalışıp meslek edinmişlerdir. Geri dönüşüm sektörü bu yıllarda yaygınlaşmış ve büyük bir ivme kazanmıştır. Var olan kağıt fabrikaları kapasitelerini yükseltmiş ve Türkiye genelinde yeni fabrikalar açılmıştır. Dolayısıyla bu da geri dönüşüme olan talebi arttırmıştır. Bu talep artışıyla ve firmamızın katkılarıyla ülke genelinde özellikle Çukurova Bölgesinde bu sektörü meslek edinen yeni isimler, yeni firmalar çoğalmıştır.

İşletmemiz 1995 yılında kurumsallaşmış ve Mersin'de standartlara uygun geri dönüşüm tesisi kurmuştur. Daha sonra Adana ve İzmit'te benzeri tesisler takip etmiştir. Bu tesislerde genellikle perakende alımlarıyla birlikte, yan kuruluşları ile Türkiye çapında ve yurtdışından toptan geri dönüşüm maddelerinin pazarlanmasında aracı kurum görevini üstlenmektedir.

Şimdiki kapasitemiz; aylık 4000 ve yıllık 48000 ton olup her geçen gün daha da artmaktadır.

Firmamız çevre ve orman bakanlığı yönetmeliği kapsamında ambalaj atıkları toplama-ayırma lisansını almıştır. Buna ek olarak bu sektördeTürkiye'de ilk olarak ; "ISO 9001: 2000 KALİTE SİSTEM SERTİFİKASI" ve "ISO 14001 ÇEVRE SİSTEM SERTİFİKASI" almıştır.

E-BÜLTEN
   
İletişim Bilgileri
 
 
İletişim Formu
 
 
 
   
 
 
Çukurova Atık Geri Kazanım © 2021 Tüm Hakları Saklıdır.
        
Bu proje 2016 yılı mikro işletmelerde kurumsallaşma ve rekabetçiliğin geliştirilmesi mali destek programı kapsamında Çukurova Kalkınma Ajansı tarafından desteklenmektedir.
Çukurova Kalkınma Ajansı 2016 yılı mikro işletmelerde kurumsallaşma ve rekabetçiliğin geliştirilmesi mali destek programı kapsamında hazırlanan bu yayının içeriği Çukurova Kalkınma Ajansı ve/veya Devlet Planlama Teşkilatının Görüşlerini yansıtmamakta olup, içerik ile ilgili tek sorumluluk ÇUKUROVA ATIK GERİ KAZANIM SAN.TİC A.Ş aittir.