HİZMETLER
BİZLERE DÜŞEN

Bu konuya; öncelikle geri dönüşüm basamaklarını anlatarak başlayalım:

 • Kaynakta Ayırma; Değerlendirilebilir nitelikli atıkları çöple karışmadan oluştukları kaynakta ayırarak biriktirme.
 • Değerlendirilebilir Atıkları Ayrı Toplama; Bu işlem değerlendirilebilir atıkların çöple karışmadan temiz bir şekilde ayrı toplanmasını sağlar.
 • Sınıflama; Bu işlem kaynağında ayrı toplanan malzemelerin cam, metal plastik ve kağıt bazında sınıflara ayrılmasını sağlar.
 • Değerlendirme; Temiz ayrılmış kullanılmış malzemelerin ekonomiğe geri dönüşüm işlemidir. Bu işlemde malzeme kimyasal ve fiziksel olarak değişime uğrayarak yeni bir malzeme olarak ekonomiye geri döner.
 • Yeni Ürünü Ekonomiye Kazandırma; Geri dönüştürülen ürünün yeniden kullanıma sunulmasıdır. Bu sistemde değerlendirme basamağı her malzeme için farklılık göstermektedir. Örnek vermek gerekirse aşağıdaki sistemler sıralanabilir: 

  * Plastik kırma makineleri,
  * Hurda kablo geri dönüşüm sistemleri,
  * Oto lastiği geri dönüşüm sistemleri,
  * Pet şişe geri dönüşüm sistemleri,
  * Plastik atık geri dönüşüm sistemleri


  Bu adımları göz önünde bulundurursak;

  Geri dönüşümün maliyetli olan kısmının zaten belediyelerce veya anlaşmalı firmalarca yapıldığını göreceksiniz.
  İşin maliyetli kısmını, bizler firmamıza düşen çevre bilinci ve misyon olarak üstlendik. 
  Geri dönüşüm işleminin tamamlanabilmesi için; geri dönüşümün ilk basamağı olan "Kaynaktan Ayırma" işlemini yapmak sizlere düşüyor. 
E-BÜLTEN
   
İletişim Bilgileri
 
 
İletişim Formu
 
 
 
   
 
 
Çukurova Atık Geri Kazanım © 2021 Tüm Hakları Saklıdır.
        
Bu proje 2016 yılı mikro işletmelerde kurumsallaşma ve rekabetçiliğin geliştirilmesi mali destek programı kapsamında Çukurova Kalkınma Ajansı tarafından desteklenmektedir.
Çukurova Kalkınma Ajansı 2016 yılı mikro işletmelerde kurumsallaşma ve rekabetçiliğin geliştirilmesi mali destek programı kapsamında hazırlanan bu yayının içeriği Çukurova Kalkınma Ajansı ve/veya Devlet Planlama Teşkilatının Görüşlerini yansıtmamakta olup, içerik ile ilgili tek sorumluluk ÇUKUROVA ATIK GERİ KAZANIM SAN.TİC A.Ş aittir.